Zapraszam DJ TED Facebook

Wodzirej na weselu


                                                  Lublin, Zamość, Chełm - cała Polska
tel: 503 124 711

WESELE TRADYCYJNE

 Tradycja i Zwyczaje  

Wesele w tradycji polskiej to najważniejsza uroczystość rodzinna. W czasie tego wydarzenia zbiera się najczęściej bliższa i dalsza rodzina nowożeńców, zabawa trwa do „białego rana” często poprawiając zabawę dnia następnego zwanego poprawinami.. Bywają także wesela ciągnące się nawet po kilka dni, zdarza się to na wsi, jednak coraz rzadziej.

Tradycyjnie początek świętowania, zaczyna się zaraz po uroczystości mającej miejsce w kościele  lub Urzędzie Stanu Cywilnego. Młodzi, po odebraniu gratulacji oraz prezentów od rodziny i przyjaciół jadą autem przystrojonym w kwiaty, tasiemki, czy baloniki. Za parą młodą jadą goście, w samochodach przybranych wstążeczkami. Cały korowód robi dużo hałasu trąbiąc klaksonami. 
Rola wodzireja zaczyna się właśnie w tym momencie, po przybyciu pary młodej na miejsce wesela, jest ona witana chlebem i solą. Tradycyjnie wznoszony jest toast, po którym młodzi zwyczajowo tłuką kieliszki rzucając je za siebie. Następny toast, najczęściej w postaci lampki szampana, jest wznoszony na cześć Pary Młodej przez wszystkich uczestników zabawy. Później tradycyjnie goście zasiadają do stołów, gdzie spożywają obiad, do tego momentu rola wodzireja jest jakby drugoplanowa, ale jest to punkt graniczny, gdyż zaraz po obiedzie spodziewamy się pierwszego tańca. Pierwszy taniec nowożeńców, do wybranej przez Parę młoda piosenki. Następnie do tańca stopniowo dołączają pozostali goście, tańcom i zabawom nie ma końca. 
Wesele uważane jest za udane, jeśli Para Młoda i ich goście bawią się do białego rana. Zabawę weselna staram się prowadzić tak, aby każda z osób zaproszonych na uroczystość zwyczajowo miła okazję zatańczyć choć jeden taniec z Panną Młodą lub Panem Młodym. 
W trakcie zabawy weselnej organizuję różnego rodzaju konkursy i zabawy. Jest to doskonała okazja, by goście weselni poznali się nawzajem, a członkowie rodzin, którzy na co dzień nie mają okazji spotkania, wymienili się nowinkami. Rodzina Pana Młodego i Panny Młodej, ma okazję do przełamania lodów w czasie wspólnych tańców i picia alkoholu. W ten sposób wszyscy biesiadnicy poznają się na nieco mniej formalnym gruncie. 
W czasie całego przyjęcia goście wznoszą liczne toasty, a w przerwach chętnie bawią się przy głośnej tanecznej muzyce.O północy odbywają się tradycyjne oczepiny. Stałe punkty tradycyjnych oczepin jak np. Panna młoda rzucająca za siebie, w tłum złożony z panien na wydaniu, welon bądź bukiet ślubny. Ta, która złapie fant, wg tradycji jako pierwsza wyjdzie za mąż. Podobnie, Pan Młody rzuca za siebie krawat, w ten sposób typując kawalera, który najszybciej trafi na ślubny kobierzec. Następnie odbywa się uroczyste krojenie tortu ślubnego, w sposób, który ma symbolizować jedność małżeńską.

WESELE   NOWOCZESNE

URBAN WEDDING

W stosunku do tradycyjnego wesela nowoczesne wesele to kompromis pomiędzy tradycją i nowoczesnością, stawiając na wysoki poziom zabaw weselnych jak i weselnej muzyki.
 Nowoczesne wesele często z angielskiego nazywane Urban Wedding. Nowożeńcy preferujący tego typu celebrację najważniejszego dnia w życiu raczej unikają wiejskich remiz na rzecz nowoczesnych domów weselnych, restauracji a nawet clubów muzycznych. 
W scenariuszu wesela pojawiają się dodatkowe atrakcje, takie jak pokazy barmańskie, pokazy tańca, sztuczne ognie, fireshow czy występy iluzjonistów. 
W trakcie nowoczesnego wesela nie ma miejsca na tradycyjne zabawy oraz przyśpiewki,  miejsce disco polo zajmuje muzyka nowoczesnego wesela  lata 60 - rock’n'roll, lata 70 - klasyka disco i funk’u, lata 80 -  pop, lata 90 i współczesne najbardziej znane hity pop & club, a jako tło np.: podczas posiłków proponuję smooth jazz & chillout. 
W mojej płytotece znajdują się również największe przeboje dla zakochanych .” W trakcie zabawy weselnej, tu również organizuję różnego rodzaju konkursy i zabawy (np. karaoke) jednak w zupełnie innym stylu niż ma to miejsce w trakcie wesela tradycyjnego, mniej fomalnie jednak w sposób taki aby wszyscy goście weselni bawili się wybornie i komfortowo.
O północy odbywają się tradycyjne oczepiny. Wybrane elementy tradycyjnych oczepin stosuje podobne do przyjęcia tradycyjnego jak np. Panna młoda rzucająca za siebie welon bądź bukiet ślubny, Pan Młody rzucający krawat,  również uroczyste krojenie tortu ślubnego jest stałym punktem wesela. Niektórych elementów po prostu nie da się wyzucić gdyż samo przyjęcie weselne to przecież tradycja.

Zapraszam Tadeusz Barcicki - DJ TED

DJ TED

Jako wodzirej jestem bardzo wszechstronny, 
potrafię odnaleźć się w każdej stylistce i ostateczną decyzję dotyczącą kształtu przyjęcia weselnego pozostawiam zawsze Parze Młodej.
Moi klienci mogą jednak zawsze liczyć na moje wsparcie i radę, 
chętnie pomogę w podjęciu najważniejszych decyzji związanych z przyjęciem weselnym.
 Chcecie to zrobić w nowym stylu? 
 Nie ma sprawy! 
Chcecie tradycyjnie ? 
Proszę bardzo !

KONTAKT - tel 503 124 711